Üniversite Öğrencilerine Destek Projesi

 

  Gazze Destek Derneği Gazze İslam Üniversitesi konferans salonunda düzenlediği bir törenle Üniversite Öğrencilerine Destek Projesinin üçüncü aşamasını başlattı. Proje kapsamında Gazze İslam Üniversitesinde öğrenim görmekte olan ve harçlarını yatırmaya güçleri yetmeyen 250 öğrenciye kısmi burs temin edilecektir. Törene derneğin Gazze Ofisi Müdürü ve Üniversitenin öğrenci işleri decani ile faydalanıcı öğrenciler katıldı.

 Proje,Gazze Destek Derneği’nin bölge halkının yaşadığı zor ekonomik durum nedeniyle başlatmış olduğu Gazze Şeridi eğitim sektörüne destek programı kapsamında gerçekleştirilmiştir.

Gazze’de farklı üniversitelere kayıtlı olan ve harç ücretlerini yatırmaya gücü yetmeyen kız ve erkek öğrencilerin sayısı son istatistiklere göre 53.800 ‘e ulaştı. Bu durum bağışçı kurumları ve hayırseverleri öğrenim bursları vermek suretiyle eğitimin devam etmesini sağlayarak öğrencilere destek olmaya yöneltiyor.

👈 Gazze Şeridi’ndeki insani durum kuşatma boyunca yaşanan en kötü hale geldi. Yoksulluk oranı :%65,İşsizlik oranı :%47, Yardımlara bağımlı aile oranı :%80, Harç ücretlerini ödemeye güç yetiremeyen öğrenci oranı : %65. Bütün bu istatistikler ve diğerleri, Gazze’deki sağlık,eğitim ve ekonomi sektörlerini çökme ve bunun sonucunda büyük bir insani felaketle karşı karşıya kalmakla tehdit ediyor.

Gazze Yaşamayı Hak Ediyor

 

No Comment

Bir cevap yazın