GAZZE ŞERİDİ ABDULKERIM EL-KEREMI OKULUNDA SU KUYUSU VE ARITMA TESİSİ AÇILIŞI

GAZZE ŞERİDİ ABDULKERIM EL-KEREMI OKULUNDA SU KUYUSU VE ARITMA TESİSİ AÇILIŞI

Gazze Destek Derneği ile Doğu Han Yunus İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Abdulkerim el-Keremi okulunda su kuyusu ve arıtma tesisi açılışını gerçekleştirdiler. Kuveyt’ten bir hayırseverin finanse ettiği bu proje Kuveyt’ten Al-Rahma Al-Alemiyye kuruluşu gözetiminde ve denetiminde yürütülmüştü.

Gazze Destek Derneği’nin Gazze temsilcisi  m.Hani Sureyya’nın aktardığına göre bu proje derneğin okullar ve üniversitelerdeki öğrencilere ve bu okullara komşu mahalleye sağlıklı ve tatlı içme suyu sağlamak için bu sektörde uygulamakta olduğu kalkınma projeleri kapsamında gerçekleştirildi.

Süreyya konuşmasına şunları da ekledi : “Gazze’ de kirli su oranı %95 lere ulaştı.Derneğimiz, Gazze’ye uygulanan kuşatmanın su sektöründe arkasında bıraktığı büyük zararları azaltmak amacıyla bu tür projeleri gerçekleştiriyor. Bu proje saatte 10m3 den fazla içme suyu sağlayarak Abdulkerim El-Keremi okulunun ve okulun bulunduğu mahallenin ihtiyacını karşılayacaktır.”

Doğu Han Yunus İl Milli Eğitim Müdürü E.Süleyman ise açılış esnasında yaptığı konuşmasında Kuveytli hayırsevere bu büyük projeye yaptığı bağıştan dolayı takdir ve teşekkürlerini iletti.

Projenin Abdulkerim el-Keremi okulunun öğrencilerine ve çevresindeki mahalleye edeceği hizmete vurgu yaptı. Okulun bu projeye çok ihtiyaç duyduğunu ve bu gelişmeyle beraber öğrencilere sunulan  sağlık hizmetinde bir çeşit sıçrama oluşturduğuna dikkatleri çekti. Eğitim kurumlarına ve genel olarak da Filistin toplumuna hizmet eden projelerde sürekli olarak gösterdikleri çabalardan ötürü Er-Rahme El-Alemiyye Kuruluşu ve Gazze Destek Derneği’ne övgülerde bulundu.

Bir su kuyusu ve arıtma tesisi açmanın bedelinin 15,000$ olduğu bildirildi.

No Comment

Bir cevap yazın