Gazze Destek Derneği, Sıcak Kış Kampanyası’nı Uygulamaya Başladı

Sıcak kış kampanyası

Gazze Destek Derneği, Malezya-Viva Palestina Kuruluşunun sponsorluğunda “Gazze Şeridi’ndeki Yoksul Aileler İçin Sıcak Kış Kampanyası”nı uygulamaya başladı. Yoksulların sıkıntıları sosyal, ekonomik ve trajik insani koşullar sebebiyle kış aylarında daha da çok artıyor. Aileler şiddetli soğuklarda ferdlerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaya güç yetiremiyorlar.

Gazze Destek Derneği, yoksul ailelerin acılarını hafifletmek ve kış mevsimi boyunca ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla “SOĞUK KIŞ, SICAK YARDIM” ismi altında bir kampanya başlattı. Kampanya Ocak ayının başlamasıyla sosyal medya aracılığıyla duyuruldu. Özellikle yaşamaya elverişli olmayan 4572’den fazla yoksul evleri olmak üzere bütün yoksullar için bağış toplanmaya başlandı.

Ayrıca GDD, kampanyanın ilk aşaması olarak Gazze Şeridi vilayetlerinde 252 adet kışlık çocuk montu, 232 adet battaniye dağıttı ve 6 evi yağmurdan korumak için naylon branda ile kapladı. Dernek, ailelerin kış aylarındaki ihtiyaçları olan yakıt, battaniye, kışlık palto, gıda kolisi, evleri yağmurdan korumak için naylon branda gibi temel malzemeleri temin etmeye çalışıyor. Bu malzemeler çok basit olmalarına rağmen soğuk kış aylarında birçok kişinin hayatının kurtarılmasına vesile olabilir.

 

❤Gazze’nin nabzı durmayacak❤

SOĞUK KIŞ, SICAK YARDIM

Banka numarası ile doğrudan bağış için