KIŞ KAMPANYASI .. KIŞ SOĞUK AMA YARDIMLARINIZ SICAK

Kriz Bölgelerinde YAŞASIN İNSAN Uluslararası İnsani Yardım Kampanyası Basın Toplantısı

Kampanya Durumu

Hedef: Toplanan:

 

Mezun olduktan sonra gençlerin hayalleri ve özlemleri, dünyada kriz bölgelerindeki yoksulluk ve işsizlik pençesinde paramparça oldu. Mevcut insani krizler bir çok genci temel ihtiyaçlarını karşılamak için insani yardıma bağlı hale getirdi. Bazıları, temel ihtiyaçlarını karşılamak için asgeri şartlarda çalışmak zorunda kaldı. Bazıları da, aileleri için resmi olmayan ölüm tekneleriyle diğer mülteci bölgelerine kaçmak zorunda kaldı.

Gazze Destek Derneği olarak, işsiz gençlerin koşullarını iyileştirmek, daha parlak ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmelerini sağlamak, yenilikçi çözümler sunmak için çaba sarf ettik. Önümüzdeki 4 yılda onbinlerce genci istihdam etmeyi amaçlayan iş geliştirme merkezlerinin kurulmasını, çeşitli alanlarda işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uygun özel eğitim aldıkları bir programı geliştirdik.

 

Bu Programlar:
1. Kapsamlı tarım programı:
Mezunları ve yoksul çiftçileri 1 yıl boyunca tarım alanlarında, tarımsal projelerini kurmaları için gerekli becerileri ve sermayeyi sağlamak için kar spekülasyon sözleşmeleri oluşturmak.

2. Kapsamlı sanayi programı:
2 yıl boyunca uzmanlar tarafından mezunları sanayi alanında eğitmek. Kendi projelerini kurmaları için beceri ve sermaye sağlamak üzere spekülatif kar sözleşmeleriyle endüstriyel kooperatifler içinde tecrübe kazandırmak.

3. Kapsamlı E-bakım programı:
2 yıl boyunca uzmanlar tarafından mezunları e-bakım alanında eğitmek. Kendi projelerini kurmaları için beceri ve sermaye sağlamak üzere spekülatif kar sözleşmeleriyle elektronik kooperatifler içinde oluşturulması.

4. Kapsamlı E-ticaret programı:
Parayı tahsil etmek için teslimat ekibi ve merkezleri ile bireylerin ürün ve hizmetlerini (satılık veya kiralık) sunmalarına olanak tanıyan kapsamlı bir e-ticaret platformu

5. Kapsamlı uzaktan çalışma programı:
Tüm imkanlarla donatılmış ofisler sağlamak, çalışanlar ve işverenler için uzaktan verimli, işlerini etkin bir şekilde yürütmelerini sağlayan ideal bir çalışma ortamı hazırlamak. Her iki tarafın da haklarını koruyan şartlarda kesin bir program sağlamak.

6. Kapsamlı serbest çalışma programı:
3 dönemden oluşan 1 yıl boyunca süren, mezunları veya öğrencileri serbest meslek platformlarında çalışmaya hazırlayan profesyonel bir sertifika sahibi yapmak. Uzmanlık becerilerini geliştirmek, yabancı dili geliştirmek, Uluslararası serbest çalışma platformlarına katılım becerilerini kazandırmak, sürdürülebilir iş fırsatları elde etmeyi ve işlerini verimli ve etkin bir şekilde yönetmelerini sağlamak.

7. Mikro projeler için Karz-ı Hasen fonu:
Fizibilite çalışması ve takibinin yapılmasından sonra, işsizlere projelerine fon sağlamak için küçük Karz-ı Hasen sunmak, uygulamanın başarısını ve borçlunun miktarını geri alacak bir mekanizmayı sağlamak.

8. İnovasyon ve İş Geliştirme Laboratuvarı:
İstihdam oluşturma alanında bilimsel araştırma öncelikleri için bir rehber hazırlamak, her yıl en iyi 10 araştırma için yarışma düzenlemek ve yıllık bir konferans aracılığıyla bunları bir rehberde uygulamak ve tartışmak.

 

Çalışma programları, sadece 1.000 $ ile bir genci ömür boyu istihdam edebileceğiniz yatırım ve sürdürülebilir bir girişimdir; bu sayede gençler için ilham verici bir ortam sağlıyoruz. Girişimciliği geliştirmek için gerekli kaynaklarla donatıyoruz ve gençlere fırsat tanıyoruz. kişisel yaşamlarında ve topluluklarında önemli bir olumlu değişiklik yapmaya katkıda bulunmak için kendilerini ve becerilerini geliştirmek.


 


 

Kampanyalardan haberdar olmak için bültenimize abone olun.