Gazze Destek Derneği olarak , depremden zarar görenler için hazırladığımız acil yardım projelerini hayata geçiriyoruz
10 February

Gazze Destek Derneği olarak , depremden zarar görenler için hazırladığımız acil yardım projelerini hayata geçiriyoruz

Şubat ayının 6'sında şafak vaktinde malumunuz üzere Türkiye ve Suriye'de çok şiddetli bir deprem meydana geldi.  meydana gelen bu şiddetli depremde 10 binlerce insanımız vefat etti. 100 binlerce insanımız ise yaralandı. Tüm bunların yanı sıra altyapı, hastaneler ve okullar ciddi şekilde hasar gördü.

Gazze Destek Derneği olarak olarak, depremden zarar görenler için hazırladığımız acil yardım projelerini hayata geçiriyoruz.

Türkiye'nin güneyinde ve Suriye'nin kuzeyinde meydana gelen yıkıcı depremin ilk anlarından itibaren yardım çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Depremden zarar görenlere yardım sağlamak için "NABIZ DURMAYACAK" acil yardım çağrısı kampanyasını başlattık. Bunu da, deprem bölgelerine gidip saha araştırması yaparak öncelikli ihtiyaçları belirleyerek gerçekleştirdik. Daha sonrasında bu projeleri her 2 ülkenin hükümet yetkilileri ile koordineli bir şekilde yürütmeye başladık.

Kampanya projeleri Türkiye ve Suriye'deki en öncelikli ihtiyaçları içeriyor; Kışlık battaniye, kışlık kıyafet, gıda kolisi, ısıtma malzemeleri, bebek bezleri gibi ihtiyaç malzemelerinden oluşmaktadır.

Kampanya, Suriye'nin kuzeyindeki şehirlerin yanı sıra Türkiye'nin güneyindeki illerde (Kahramanmaraş, Gaziantep, Adana, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Urfa, Osmaniye) gerçekleştiriliyor.

Önümüzdeki günlerde çok sayıda uluslararası ve Türk yardım kuruluşlarıyla işbirliği yaparak büyük yardım konvoylarımızı depremden zarar gören bölgelere sevk edeceğiz. Bunun için tüm gücümüz ile hazırlıklarımızı yapıyoruz inşaALLAH.